На попердньому огляді все, звісно, не закінчилось. Тобто, то навіть не був огляд, бо там не було ні слова про електронні книги у PDF, чи СHM, чи DJVU. Якщо людина використовує Лінукс, і там є якийсь менеджер пакетів, то знайти програму для відповідного формату — не проблема. Проблема може бути на стадії вибору.

Я ж шукав для себе щось таке, щоб зручно було більш звичні електронні книжки читати, які можна викачати в електронних бібліотеках, в FB2 чи EPUB. І якось повз очі пройшла чудова програма Calibre.

Серед головних її можливостей:

  • каталог книжок
  • конвертація між форматами
  • підтримка цілої купи форматів

Пройшла вона повз увагу певно тому, що з рєпи Debian Squeeze викачалась версія, яка при запуску плювалась сегментейшн фолтами, навіть не мигнувши. Та не зважаючи на це, використати її можна і навіть слід.

Ось як:

Йдемо на сайт програми: http://calibre.kovidgoyal.net/

Там вгорі є посилання Get calibre

Для бідних поневолених користувачів Віндовз далі все ясно. А ті, кому живеться завжди цікаво, тиснуть на пузо пінгвинятку.  Дивимось одразу, де говориться про встановлення з бінарників (думаю, можна і з сирців, проте я не пробував). Там в інструкції написано:

sudo python -c "import urllib2; exec urllib2.urlopen('http://status.calibre-ebook.com/linux_installer').read(); main()"

Та якщо ви не любите, щоб програма сунула кудись свої файли, і ви при цьому не знали, що робиться, рекомендую sudo звідти викинути, натомість зробивши так (з правами звичайного користувача):

python -c "import urllib2; exec urllib2.urlopen('http://status.calibre-ebook.com/linux_installer').read(); main()"

На запитання

Enter the installation directory for calibre (Its contents will be deleted!)[/opt/calibre]

вкажіть директорію, куди ви маєте право запису, наприклад /home/user_name/opt/calible (тильду воно розуміє буквально, як ім’я директорії)
Звантажиться архів, розпакується і спробує встановитись, але не зможе, бо ж не під рутом. Проте у нас на руках робоча програма. Можна навіть на флешку з собою взяти, і все буде працювати.

Advertisements