Кінець вересня, останній день. Після вчорашнього дощу відійшла нереальна вереснева теплінь, і небо сьогодні разом з кленами, що ледь торкнуло золото, роблять місто схожим на підступну руду синьооку відьму.

У такий день не можна після роботи сідати знову за комп. Повернувшись додому, треба сідати всією сім’єю і бавитись у справжні ігри.

cs

Натрапив вчора на пригодницьку гру під апетитною назвою „Goulash“ і її російського двійника „Спецназ“. Для них потрібно, по великому рахунку, лиш аркуш (в клітинку) і ручка. Гравці поволі просуваються вузькими коридорами, де на них чатують розставлені зловмисниками пастки, де через кожен крок небезпеки, а за рогом причаївся терорист з автоматом (чи мертвляк з кинджалом). Тут усе проти тебе, усе стоїть на заваді твоїй перемозі, здоров’я швидко збігає — ось вже лишилось менше третини. Аптечка на весь рівень одна, а ще не всіх терористів ліквідовано, і скарб досі не знайдено.

Ага, це воно — пригодницька бродилка-стрілялка з ігровою механікою «Морського бою».

map

У кожного гравця аркуш, на якому зображено два однакових поля (однаковий розмір, зазначена комірка входу (при потребі — виходу) , стіни приміщень).

Одне поле для своїх просувань, інше — для супротивника, де ми розставлятимемо йому перешкоди.

Крім того, на аркуші зображаємо терористів (чи мертвляків — це як кому). У терористів  можливі 6 „слабких місць“, проте у кожного окремого вразливе тільки одне, і при влученні в нього терориста вбито. Для бою можна використовувати або кубик (що додає випадковості грі), або просто називати цифри, поки не вгадаєш, чи поки тебе не вб’ють.

Ще індикатор здоров’я гравця. При кожному пораненні ставиться галочка.

Гравці потай одне від одного розміщують на полі ями(Я), обвали(О), терористів(Тцифра), аптечки(+). Про їхню кількість, а також про кількість здоров’я домовляються наперед. Цілі у грі можуть бути різні: хто перший знайде розміщений на карті скарб (+ дійде до виходу/назад до входу), хто перший знищить усіх терористів, хто просто пройде від входу до виходу тощо.

Рухаєшся до першої перешкоди. Про кожен свій крок повідомляєш супротивнику, він тобі повідомляє про наявність перешкод.

Попавши в яму, передаєш хід. Під обвал — так само, плюс одне поранення.

Зустрівся з терористом — починаєш стріляти (кидаєш кубик чи називаєш цифру). Кожен раз, як не влучив, отримуєш поранення. Після сутички передаєш хід (якщо, звісно, вижив).

Аптечка відновлює здоров’я до 100% (можна починати рани записувати наново).

В тирнетах можна знайти готові рівні (деякі навіть просять за них гарні гроші). Проте власне створені рівні за власними правилами — це ще одна нагода творчого сімейного спілкування.

Гарних усім жовтневих вечорів. Далі по можливості буде.

Advertisements