Працюю де доведеться. В офісі буваю рідко – відповісти на питання, забрати матеріали для роботи, випити з колєґами бридкої кави…
На робочій машині у офісі (а потім і на нетбукові) зробив колись зручну штуку — перемикання розкладок на CapsLock. (Традиційна функція клавіші тепер під Shift+CapsLock). Зручно до жуті — перемикання одним мізинцем, не відводячи пальців з базової позиції.

Реальний лайфхак, і кому цікаво, реалізація у кінці допису.
Антихак починається на інших машинах — нетбук мій досі в ремонті. А на інших машинах скрізь звична Shift+Alt/Shift+Ctrl. Тепер перемикнути розкладку — це кожен раз міні-стрес. І найгірше, що коли попадаєш у звичні обставини з рідним КапсЛоком, пальці тиснуть на дві дурні службові клавіші вже за звичкою. І виходить, що кожного разу декілька слів набираються СТРАШЕННО ВЕЛИКИМИ ЛІТЕРАМИ, f,j yt d nsq hjprkflws (або не в тій розкладці).

І ще один хак-антихак — це використання машинописної розкладки. Справжні текстові ґіки, для яких швидкість має значення, знають про всі вигоди набору основних розділових знаків вказівними пальцями без Shift. Але коли сідаєш за чужу машину, і замість ком і крапок у тебе шістки і сімки — це дуже дратує. Так, знаю, що нормальне населення нашої планети страшенно дратується, коли замість їхніх ком вилазить велике ЙО, якщо їм деколи випадає сісти за “канонічну” машину. Проте для них це просто роздратування, а я себе сам антихакнув…


Реалізувати можна через xorg.conf (чи нині це робиться церез правила для HAL), але тоді це загальносистемне налаштування для всіх. Якщо ж хочеться тільки для свого користувача, то є команда setxkbmap.
У моєму випадку все виглядає так (там ще задіяний третій рівень і композ-послідовності):

setxkbmap -rules xorg -model pc104 -layout "us,ru,ua" -variant ",typewriter,unicode" -option "grp:caps_toggle,grp_led:caps,lv3:ralt_switch,compose:rctrl"

Автоматизується додаванням до автозапуску у тому DE, що використовується.

 

Advertisements