Весь час мете. Зранку відправляєш дитя у школу, а там зима. Виходиш за продуктами — і повертаєшся з повним капюшоном снігу. Зима ж бо! Маршрутки сунуть повільно, машини не пропускають на переходах пішоходів. Все місто перетворилось на пінгвінів, що мігрують углиб континенту висиджувати яйця — усе купками і усе врозвалочку невеличкими кроками. Мете через голову і через суглоби — я відчуваю зиму тілом.
Але дні стали довшими, і тепер о п’ятій вечора можна ще не закривати штори, а о сьомій ранку вже не ніч. І хоч мете весь час, та все ж в обідню пору єство огортає надія — то ніс вхоплює ледь відчутні запахи весни. Звуків весни ще нема, ще сонце не розбиває крижаних сердець буруль на стріхах і вікнах, і ті не ллють закоханих сліз, але весна близько!!!

Відсутність потрібних звуків підштовхнула до чергового лайфхаку. Є тирнетрі, є аудіосистема з колонками біля вікна, є бажання весни. Швидкий пошук дав з півдесятка високоякісних записів весняних дощів, їх стягнуто, пропечено диски і залито на флеш-програвач (щоб віртуальна весна була скрізь, не тільки вдома). Чудово. От тільки працюється під них погано — під хлюпання хочеться ніжити щоки на подушці, а не заглядати крізь окуляри в монітор. Ну не біда, для роботи є всяке інше, під дощ будемо спати.

Прокидаюсь о сьомій будити Хельгу в школу, готувати сніданок, варити собі каву. Прокидаюсь з гарним весняним настроєм. За вікном тихенько накрапає, день буде чудовим. Зараз відгорну штори, гляну на сірий мокрий асфальт, веселкові потоки бензину і мастил біля магазину під вікном, на фіолетових бомжів, що біля того магазину чекають здати впольовані за ніч пляшки, на зеленувато-коричневі бруньки і березові китиці кольору пакувального паперу…

А на вулиці усе монохромне! Асфальт не спостерігається, на місці веселок неапетитні чорні плями, бомжі свій депресивно-фіолетовий виморозили у банальний і нецікавий сірий, і не ті пішли нині пляшки — на морозі чомусь менше п’ють. Виявляється, знову хакнув лиш себе — хлюпання весну не наблизило, а створило одні якісь неусвідомлені сподівання. Хоч гарно виспався…

Advertisements