wordpress statistics

Перед Новим роком пишуть підсумки та клятвені обіцянки, колупаються в собі та вихваляються звершеннями. Не порушуючи цієї традиції, не стану засмічувати тирнетів розповідями про свій 2012-ий, бо у всіх цього 2012-го було рівно стільки ж, як у мене, а як я його прожив, цікаво всім не рівно так само, як мені. Розкажу ліпше, що я перед самим Новим роком знайшов і чим ми сім’єю будемо весело бавитись, зустрічаючи 2013-ий.

Веселою розвагою на нинішню новорічну ніч стане гра під назвою «Тисяча чистих карт(ок)». Правила неймовірно прості (чи надзвичайно складні — це вже як захоче чесне товариство), для гри потрібен лише чистий папір та ручки/олівці у кількості, рівній кількості гравців. Правила знайдені тут: Бордґеймґік та ЩЕ ДЕСЬ. Якщо ліньки читати по-англійськи, але дуже кортить взнати про гру, читаємо далі.

Підготовка до гри

Гра для трьох і більше чоловік. Підходить як для суто дорослої компанії, так і для змішаної доросло-дитячої.
Для самої першої гри потрібно приготувати 60-90 чистих карток. Для усіх подальших потрібно мати 20-30 чистих. Картки можна робити з будь-чого, розмір не обов’язково має бути однаковим. Ми для пробних ігор і знайомства із правилами брали звичайний офісний папір 80 г/м²,  ножицями розрізали до формату А7. На 90 карток потрібно 12 аркушів (шість карток буде в запасі).

Початок

Перед початком гри покладіть на стіл 20-30 (для першого разу можна покласти менше) чистих карток.  Якщо це вже не перша гра, то далі покладіть 20-30 випадкових карток із попередньої гри (а якщо граєте вперше, то ще 20-30 чистих). Далі кожному гравцеві видається певна кількість карток (20 чи 30 ÷ к-ть гравців) і дається завдання виготовити із цих папірців гральні картки (про них трохи далі). Закінчивши, гравці здають готові картки у загальну колоду, яку ретельно перемішують і викладають у центр столу. Кожному гравцеві видається 5 карт. Гра почалась!

Власне гра

Ходити за годинниковою стрілкою, починаючи з наступного від того, хто роздавав. При здійсненні ходу потрібно тягнути із загальної колоди, а далі ходити однією із карт на руках. Ходити можна до себе, до будь-кого з гравців, або до всіх одразу — карта викладається відповідно перед собою, перед тим, до кого ходять, або у центр столу. Гравець, до якого здійснено хід, виконує інструкцію на картці (якщо така є). Якщо дія картки має тривати певний час (наприклад, двічі пропустити хід) , то вона викладається перед гравцем або посеред столу, допоки її дія не мине або не буде анульована/знищена/змінена іншою карткою. Картки з балами складаються в окремі балові купки перед кожним гравцем/посеред столу. Відіграні картки без балів йдуть у відбій.
Якщо в руках є порожня картка, треба взятися за ручку і зробити з порожньої гральну. Це робиться не на початку, щоб по ходу гри мати можливості радикально міняти ситуацію та вносити неочікувану динаміку. Малювати краще за все тоді, коли ходить хтось інший, щоб не надто затримувати плин гри.
Якщо походити нема можливості (чисті карти скінчились, а ті що є, не можуть бути задіяні), то гравець тягне ще одну карту і пропускає хід. Коли тягнути вже нема звідки, то гра закінчилась (можна придумати й інші умови закінчення гри). Усі картки, що залишились на руках, йдуть у відбій (попередньо можна позаглядати одне одному в карти).

Перемога

Кожен підраховує балі із балових купок, додаючи до них загальний бал із купки у центрі столу. Результат може бути від’ємним теж. Перемагає той, хто набрав найбільше балів, тіпа.

Зачистка

Після гри залишається величезна купа готових карток. З цієї величезної купи для наступної гри буде взято 20-30 штук у випадковому порядку. Тому варто ту купу, що утворилась зараз, трохи підчистити, аби погані картки пішли на розпал грубки, а для наступних ігор лишилось лиш найкраще.  Для цього потрібно усі готові картки (з попередніх ігор також) викласти на стіл малюнком догори, домовитись, яка кількість карток має бути у готовій колоді (40-60-90 тощо), поділити цю кількість на кількість гравців — стільки карт повинен відібрати кожен гравець (наприклад, якщо маєте зберегти колоду у 40 карт і є 5 гравців,  то кожен повинен із великої купери вибрати лише 8 карток). Чисту купку обтягуємо гумовою стрічкою або засовуємо у зіплок потрібного розміру — це колода на наступну гру. Залишки можна роздати знайомим на згадку, або зробити із них блокнотик, або завертати у них махорку, або зачистити ще раз і мати колоду другого розряду, для якої можна придумати свої правила (а щойно згадані знущання застосувати до остаточного мотлоху).

Будова картки
Приклад картки і пояснення, що до чого.

 карточка з ператом * Заголовок або назва. Катіт будь-що, від одного слова до цілого твору. 

 

 

* Далі малюнок. Тут теж всьо катіт. Можна чоловічка із паличок, можна цілий високохудожній натюрморт. По ходу гри ідеї виникатимусь самі і художня майстерність буде невпинно підвищуватись.

 

 

 

* Опис дії картки. Може стосуватися і самого ігрового процесу (взяти/здати/з’їсти/намалювати картку, пропустити/повторити/зіпсувати хід тощо), і будь-чого іншого (принести усім по цукерці чи засунути палець у вухо собаці). Тут же можна вставити кількість балів. Або лише бали, без інструкцій. Або взагалі нічого.

Найбільшу/найменшу кількість балів на картці варто обговорити до початку гри, проте це не найважливіше. Бали у цій грі — найостанніша річ. Завжди можна зробити для себе картку +20 тис. млн. млрд. балів і покласти її собі, але ніхто не гарантує, що на наступний хід не буде отримана вказівка цю картку негайно відправити рекомендованим листом бабусі чи приправити нею салат.
Якщо ж таки дуже хочеться мати переможця, то можна подивитись, чиїх карток залишиться найбільше після зачистки.

Далі невеличка підбірка наших карток (для випіндрьожу та наочності).

kalaki kanec ks ninja temperatura tg

Сподіваюсь, цей детальний опис знадобиться комусь, і ваша шанована компанія матиме багато веселощів у товариському спілкуванні.

Усім щасливого Нового року!

Advertisements